20 LISTOPADA „MALUCHY” OBCHODZIŁY ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada przypada Światowy Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku.

O czym przypomina Światowy Dzień Praw Dziecka?

Światowy Dzień Praw Dziecka, który przypada 20 listopada, to doniosłe święto dzieci na całym świecie. Przypomina o tym, że dziecko jako samodzielny podmiot ma swoje prawa i potrzeby, a jako osoba niedojrzała psychicznie i fizycznie, powinna być otoczona troskliwą opieką i szczególną ochroną prawną. Każde dziecko posiada swoje prawa cywilne, socjalne, kulturalne, polityczne a także ekonomiczne. Światowy Dzień Praw Dziecka przypomina o konieczności respektowania ich praw do życia i rozwoju, swojej tożsamości, wolności, godności i nietykalności osobistej.

W naszym przedszkolu pamiętamy o respektowaniu praw dzieci a samym zainteresowanym przybliżyliśmy ten trudny temat podczas różnych edukacyjnych zajęć oraz przy pomocy projekcji filmu multimedialnego. Na zakończenie projekcji, wszystkie dzieciaki bawiły się przy znanych, muzycznych hitach.

Beata Wolska