„MUCHOMORKI” SŁUCHAJĄ BAJEK

Do przedszkola przyszła mama Julii by poczytać ulubione bajki córki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek, choć zainteresowane były również młodszym braciszkiem Julii. Książki przyniesione do przedszkola miały piękną szatę graficzną. Mama Juli pozostawiła je do poczytania podczas wolnego czasu.                            Opracowanie: Wanda Mortoń

„MUCHOMORKI” W KWIACIARNI

Korzystając z pięknej marcowej pogody wybraliśmy się do kwiaciarni by zobaczyć piękne kwiaty i porównać z pierwszymi wiosennymi krokusami i przebiśniegami. Dzieci zobaczyły różnorodne kwiaty, próbowały je nazwać, określać barwy. Przedszkolaki przyglądały się jak pani kwiaciarka przygotowuje bukiet kwiatowy. Dzieci podarowały pani samodzielnie wykonany rysunek.

„MUCHOMORKI” SZUKAJĄ WIOSNY

Gdy na dworze jest coraz cieplej wychodzimy na dłuższe spacery. Tym razem dzieci szukały pierwszych oznak wiosny. Piękne słońce na dworze, śpiewające ptaki i pierwsze kwiaty potwierdziły przypuszczenia dzieci , że zbliża się dużymi krokami wiosna. Po powrocie do przedszkola dzieci malowały wiosenne krokusy.                                         Opracowanie:

„ZABAWY MATEMATYCZNE” – ZAJĘCIE OTWARTE W „JEŻYKACH”

„Zabawy matematyczne – pod takim tytułem odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców w „Jeżykach”. Rodzice mieli możliwość obejrzenia różnorodnych zabaw matematycznych, podczas których dzieci m.in. utrwalały znajomość znaków graficznych poznanych liczb, na podstawie sytuacji na obrazkach próbowały samodzielnie układać działania matematyczne, utrwalały figury geometryczne oraz doskonaliły znajomość stosunków przestrzennych.