„ANDRZEJKI” W MALUCHACH

Dnia 29 listopada odbyło się spotkanie andrzejkowe grup młodszych. Poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach dzieci poznały tradycje związane z wieczorem andrzejkowym. Przedszkolaki przed każdą wróżbą wspólnie wypowiadały zaklęcie: “Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”. Dzieci wybierały gwiazdki, które oznaczały kim będą kiedy dorosną. Chłopcy wskazywali na kolorowych sercach imię swojej ulubionej koleżanki, a dziewczynki – kolegi. Dużym zainteresowaniem  cieszyła się  wróżba  z kubeczkami  „Co cię czeka ?”, taniec z kolorowymi wstążkami oraz wędrujące buciki w stronę drzwi. Była też zabawa dla dorosłych z karteczkami w kapeluszu, przepowiadająca najbliższą przyszłość. Wszystkie wróżby przeplatane były zabawami ruchowymi ze śpiewem:  „Mam chusteczkę haftowaną”, „Krasnoludek”, „Kaczuszki”. Taniec węża przy muzyce zakończył andrzejkowe spotkanie przedszkolaków.

Jpeg       Jpeg

Jpeg      Jpeg