BIEDRONKI W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

W dniu 10 czerwca 2015 r. Biedronki udały się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego przy NZOZ MEDAX. W gabinecie dzieci wysłuchały pogadanki n. t. higieny jamy ustnej oraz właściwego odżywiania się dla zdrowych zębów. Każde dziecko zasiadło w fotelu dentystycznym, by lekarz stomatolog Rafał Tkacz mógł zbadać jego stan uzębienia. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta stomatologiczna. Wszystkie dzieci okazały się dzielne i w nagrodę otrzymały naklejki i kolorowanki o tematyce prozdrowotnej.

DSCF5349        DSCF5351

DSCF5385        DSCF5368

DSCF5392        DSCF5393

Celem wycieczki było krzewienie kultury prozdrowotnej oraz zapoznanie z pracą i wyposażeniem gabinetu stomatologa, a przede wszystkim niwelowanie lęków przed wizytą u dentysty. Wycieczka na pewno spełniła swoje zadanie. Dziękujemy panu doktorowi za serdeczne przyjęcie, a pani Annie Góreckiej za pomoc w organizacji wycieczki.
Barbara Kabzińska