BOŻE NARODZENIE U „BIEDRONEK”

Okres Bożego Narodzenia w grupie 5A był czasem dużej aktywności. Świętowanie zapoczątkowały dzieci udziałem w ogólnopolskich konkursach plastycznych:
– „Kartka świąteczna do Papieża Franciszka”, którego organizatorem był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Z nadesłanych na konkurs prac utworzona została wystawa w siedzibie instytutu (udział dzieci: Kinga Skalik, Aleksandra Kowalczyk)
– XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Miniatura Bożonarodzeniowa z motywami sztuki ludowej w kartkach świątecznych” – organizator: MDK w Bydgoszczy (udział dzieci: Julia Sękowska, Aleksandra Bareła, Katarzyna Bareła)
– 6 stycznia Biedronki wraz z rodzicami uczestniczyły w Orszaku Trzech Króli. Tego dnia podsumowano wyniki III Miejskiego Konkursu Plastycznego „Święta Rodzina, Betlejem dziś”, w którym wyróżnienie zdobyła Alicja Ambrozik. Prace Ali oraz innych dzieci z Biedronek brały udział w wystawie w Kolegiacie św. Lamberta
– 22 stycznia w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Świeć Gwiazdeczko” w Szczepocicach Katarzyna Bareła zajęła III miejsce w kategorii 6-9 lat
– 25 stycznia w MDK Radomsko odbywały się przesłuchania XIII edycji ogólnopolskiego otwartego Festiwalu „Hej Panie Jezu”. W kategorii 6-9 lat wzięły udział Katarzyna Bareła i Aleksandra Kowalczyk. Finał tego konkursu odbył się w Kolegiacie św. Lamberta w niedzielę 31 stycznia. Wszyscy finaliści otrzymali statuetkę festiwalu. Wśród finalistów znalazła się Aleksandra Kowalczyk, która ukraińską pastorałką „Śpij Dzieciątko” wyśpiewała III nagrodę.
– grupa Biedronek śpiewała także kolędy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 9 zaproszonymi do przedszkola, a dla rodziców, dziadków i parafian kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przedstawiła jasełka.

DSC_0866      DSC_0832       DSC_0856         DSC_0886

Dzięki tym działaniom przybliżyliśmy dzieciom polskie tradycje, zwyczaje bożonarodzeniowe, a także wpływaliśmy na rozwój wyobraźni, kreatywność, muzykalność, autoprezentację maluchów.
Dziękujemy rodzicom za pomoc, zaangażowanie w realizację podjętych przez grupę działań. Gratulujemy osiągnięć dzieci.

Barbara Kabzińska