CZYTAJĄCA BABCIA W „BIEDRONKACH”

Wszyscy wiemy, jak wielką rolę dla rozwoju dzieci odgrywają babcie i dziadkowie. To oni w obecnych czasach przejmują „pałeczkę” od zabieganych, obciążonych obowiązkami rodziców. W każdym ich słowie, geście, działaniu, miłość przeplata się z wiedzą, którą pragną przekazać swym wnukom.

DSC03080          DSC03071
21 stycznia Biedronki na zaproszenie wychowawcy gościły w swej grupie babcię Oli K., która to przyniosła z sobą pięknie ilustrowane „Baśnie z czterech stron świata.” Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały baśni pt. „Jurata, królowa Bałtyku” oraz „O wilku i siedmiu koźlątkach.” Pierwsza baśń przybliżyła dzieciom polską legendę o Bałtyku- dzieci dowiedziały się skąd w Bałtyku jest tyle bursztynu oraz oglądały te kamienie w biżuterii babci. Druga baśń przestrzegała przed lekkomyślnym zachowaniem zagrażającym bezpieczeństwu dzieci. Biedronki z wielką radością zaśpiewały i zatańczyły z babcią tak, jakby to była babcia ich wszystkich. Na koniec obdarowały naszego gościa własnoręcznie ozdobionymi serduszkami.
Serdecznie dziękujemy za niezapomniane chwile radości dla spragnionych babcinej miłości dzieci.
Barbara Kabzińska