„CZYTANIE BAJKI W GRUPIE 6 „B”

„CZYTANIE BAJKI W GRUPIE 6 „B”

„Czytanie rozwija mowę i wyobraźnię”

W dniu 14.02.2020r. Grupa Słoneczka od rana oczekiwała na zaproszonego gościa. Była to mama Julii Kadzidło – pani Anna, która zgodziła się przeczytać przedszkolakom bajkę. Dzieci lubią słuchać bajek. W domu rodzice często im je czytają, ale w przedszkolu to niespodzianka zorganizowana w ramach zadania z planu pracy przedszkola „ Ćwiczenie mowy i języka dla każdego smyka”, mające na celu rozwijanie słownika i doskonalenie poprawności gramatycznej dzieci, poprzez wykorzystywanie utworów literatury dziecięcej w pracy nad poprawną wymową, pozyskiwanie rodziców do współpracy i pracy na rzecz przedszkola, czytamy bajki, spotkanie z utalentowanymi rodzicami. Spotkanie zostało zorganizowane w związku
z realizowaną tematyką tygodnia: „Baśnie, bajki, bajeczki”. W sali grupy urządzono wystawę książek z bajkami z przedszkolnej Biblioteczki Przedszkolaka. Dzieci poznały takie baśnie jak: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”, „Śpiąca królewna” i inne. Rozpoznawały bohaterów, ich dobre i złe cechy. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki pt. „Wyścig smerfów” przeczytanej przez zaproszonego gościa, a następnie odbyła się rozmowa na jej temat. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały mamie Julki i wręczyły na pamiątkę własnoręcznie ozdobione czerwone serce.

 

mgr Zofia Polityło