DZIEŃ BABCI I DZIADKA W „BIEDRONKACH”

„O babci, wilku i dzieciach w kolorowych czapeczkach”
– przedstawienie teatralne w wykonaniu Biedronek

Dzień Babci i Dziadka w grupie 4-latki A w tym roku miał szczególny charakter. „Biedronki” postanowiły przygotować specjalną uroczystość, która składała się z dwóch części. W pierwszej części dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla babć i dziadków, natomiast w drugiej wystąpiły w przedstawieniu teatralnym o charakterze terapeutycznym „O babci, wilku i dzieciach w kolorowych czapeczkach” z wykorzystaniem masek zwierząt. Na koniec dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom tańce integracyjne „Czy zatańczysz razem ze mną?” oraz „Grozik”.

DSC03086             DSC03109

DSC03116             DSC03112

Nauczyciel przygotował także dla gości zagadki, które zmusiły ich, aby na chwilę wcielili się w rolę dzieci i potrafili myśleć jak one. Celem tej uroczystości było budzenie szacunku dla babć i dziadków, uczenie się serdecznych zachowań wobec bliskich, możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności, a także wzmocnienie więzi rodzinnych i prezentacja prostych zabaw tradycyjnych.
Wszystkim gościom dziękujemy za liczne przybycie i wspólną zabawę. Szczególne podziękowania skierować należy także do rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku oraz strojów dla dzieci.
Barbara Kabzińska