DZIEŃ  JABŁKA   W „ZAJĄCZKACH”

DZIEŃ JABŁKA W „ZAJĄCZKACH”

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców w naszym kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z Polski.
Celem naszych zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin.
Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią.
Przedszkolaki obejrzały film edukacyjne „Jabłuszko – największe sady owocowe w Polsce”. Następnie stworzyliśmy wspólny plakat, na którym zapisaliśmy nasze skojarzenia ze słowem JABŁKO.
Wszystkie kolejne zabawy podczas  pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście  jabłek. Były to zabawy dydaktyczne, ruchowe, matematyczne oraz logopedyczne.
Tego dnia przedszkolaki wykonały także piękne prace plastyczne – zdrowy talerz, na którym również nie zabrakło bohaterów naszego dzisiejszego dnia czyli jabłek.
Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień” w przedszkolu: zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.

Opracowały:
Magda Depta i Wanda Mortoń