DZIEŃ KOTA W MALUCHACH

DZIEŃ KOTA W MALUCHACH

Gdy jesteś właścicielem kota, pamiętaj, że panem jest kot, a Ty tylko jego właścicielem. Jeżeli będziesz stosował się do tej zasady, twój przyjaciel kot odwdzięczy ci się prawdziwym szacunkiem, mądrością i miłością. Wtedy przeżyjesz wraz ze swoim kotem cudowne chwile….

Koty są niezwykle pięknymi zwierzętami. Uroda i  zwinność ruchów, urzekająca proporcjonalność budowy ciała, głębia i przenikliwość spojrzenia, pewna tajemniczość sposobu bycia – wszystko to sprawia, że kot jest interesującym towarzyszem człowieka i doczekał się swojego święta. 17 lutego obchodzony był Dzień Kota. W naszym przedszkolu tego dnia odbywały się kocie zabawy. Dzieci słuchały popularnych wierszy, których bohaterem był kot oraz oglądały prezentację multimedialną na temat życia kotów.

Opracowanie:

Krystyna Foksowicz

Danuta Choróbska

Barbara Szewczyk