„DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA” – IMPREZA PRZEDSZKOLNA

ZABAWY INTEGRACYJNE DZIECI GRUP MŁODSZYCH
W dniu 20.09 2017 r. wszystkie przedszkolaki wraz z paniami zebrały się w holu, by świętować „Dzień Przedszkolaka”, a były to dzieci z 6 grup: „Słoneczka”, „Biedronki”, „Muchomorki”, „Stokrotki”, „Kotki”, „Krasnoludki”. Zaczęło się od powitania nawzajem poszczególnych grup (przedstawiona grupa machała rękami pozdrawiając inne, a pozostałe witały ją brawami). Najpierw przedszkolaki próbowały wyjaśnić, kto to jest przedszkolak, ile może mieć lat i co to jest przedszkole. Później wszyscy rozruszali się przy zabawie ruchowej „Gimnastyka”. Następnie dzieci z grupy „Stokrotki”, trzymając odpowiednie obrazki, przedstawiły „Kodeks Przedszkolaka”. Nie zabrakło też piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” urozmaiconej klaskaniem małych rączek, podczas której wybrane dzieci pokazywały rekwizyty potrzebne przedszkolakom. Dzieci śpiewały też piosenkę „Pięć paluszków” i bawiły się w zabawę „Kolory” – oglądały duże wycięte z brystolu kształty: słońca, chmurki, jabłka, gruszki i podnosiły do góry karteczki żółte, niebieskie, czerwone, zielone. Chętnie uczestniczyły w kolejnych zabawach ruchowych proponowanych przez prowadzącą Zofię Polityło: „Bezpieczny przedszkolak” oraz „Krasnoludki”. Wspólnie z dziećmi bawiły się wszystkie panie. Przygotowana została również niespodzianka dla wszystkich przedszkolaków przez Dyrekcję Przedszkola. Były to kolorowe balony, które na koniec, dla przedstawicieli grup, osobiście wręczyła pani wicedyrektor Elżbieta Minecka. Każde dziecko otrzymało kolorowego balonika, którego mogło zabrać do domu.

Organizator:
Zofia Polityło