„JAK MIŁACZKI FELKA URATOWAŁY” – SESJA CZYTANIA PRZEZ POLICJANTA

W dniu 24 listopada 2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu asp. szt. Tomasza Kulisia z Zespołu d. s. Nieletnich i Patologii KPP w Radomsku.  Pan Tomasz zaproszony został do udziału w sesji czytania dzieciom „Wychowanie przez czytanie”. W jego wykonaniu dzieci wysłuchały bajki o Radomsku „Jak Miłaczki Felka uratowały” .Wysłuchana bajka dotyczyła tematu samowolnego wychodzenia dziecka z domu i problemów z tym związanych.

dscf7823        dscf7819

dscf7827

Spotkanie było też okazją do przypomnienia dzieciom przez policjanta zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i przedstawienia zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na co dzień. Pan Tomasz zaproponował dzieciom do czytania w domu i w przedszkolu różne propozycje książkowe dotyczące tego tematu. Pozostawił także dla dzieci z wszystkich grup kolorowanki z cyklu „komisarz” oraz „Elementarz Bezpieczeństwa”- wyd. KWP Łódź. Serdecznie dziękujemy za niezapomniane spotkanie.

Barbara Kabzińska