JARZYNOWY ZAWRÓT GŁOWY W „BIEDRONKACH”

W jednym z październikowych dni „Biedronki” przyniosły do przedszkola dużo różnych warzyw, by nauczyć się je dobrze rozpoznawać i dowiedzieć się, jak przygotować zdrowy posiłek.

Dzieci wybrały warzywa do wykonania tradycyjnej sałatki jarzynowej. Najpierw umyły ręce i założyły fartuszki. Wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Dzieci kroiły: marchewkę, pietruszkę, selera, jajka, jabłka, ogórki i dosypywały do zielonego groszku. Dbały też o czystość i bezpieczeństwo podczas pracy. Na koniec sałatka została wymieszana z przyprawami: solą i pieprzem, którego zapach wszyscy chcieli poczuć. Potem tylko dodany został majonez i sałatka była gotowa.

W sali została też zorganizowana wystawka warzyw z napisami ich nazw, które dzieci odczytywały.

p1080680      p1080681

p1080682       p1080684

Dziękujemy Rodzicom za dostarczenie warzyw.

Zofia Polityło

Barbara Kabzińska