„JESIENNY KOROWÓD”

25.09.2014 odbył się „Jesienny Korowód” na powitanie nowej pory roku. Na zaproszenie „Pani Jesieni” odpowiedziały dzieci z grup „Pajacyki” i „Słoneczka” z Publicznego Przedszkola nr 9, grupa 4-latków z Publicznego Przedszkola nr 6 oraz dzieci z Przedszkola Specjalnego.
Najpierw odbyło się spotkanie dzieci z PP nr 9 i PP nr 6 przed budynkiem Publicznego Przedszkola nr 9, a potem dzieci przemaszerowały do Przedszkola Specjalnego w kolorowym korowodzie. Następnie wszyscy udali się do Parku „Solidarności” gdzie każda grupa prezentowała różne oblicza jesieni. Była jesień przynosząca owoce i warzywa oraz grzyby w lesie, przygotowująca zwierzęta do zimy oraz deszczowa. Dzieci występowały w kolorowych przebraniach i z koszykami pełnymi „darów jesieni”: z grzybami, owocami, warzywami, kwiatami i kasztanami.
Impreza zakończyła się wspólną zabawą ruchową przy piosence „Ola i liście”.
Pani Jesień odprowadziła dzieci do przedszkoli w barwnym korowodzie.

Opracowanie:

Barbara Szewczyk