„KOCHANY PANIE MIKOŁAJU” – WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W MALUCHACH

„KOCHANY PANIE MIKOŁAJU” – WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W MALUCHACH

Wszystkie maluchy od wielu dni czekały na przyjście Świętego Mikołaja do naszego przedszkola. Stąd nic dziwnego, że pojawienie się 9 grudnia brodatego gościa było najbardziej radosnym dniem w życiu przedszkolaków. Wizytę Mikołaja uprzedzili znani nam wszystkim aktorzy, przedstawiając bajkę o zimowej przygodzie Świętego Mikołaja. Na powitanie  maluchy zaśpiewały Mikołajowi piosenkę „Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem”, jak również pochwaliły się swoim grzecznym zachowaniem w domu i w przedszkolu. Najstarsza grupa w naszym budynku – Stokrotki – zaśpiewała przybyłemu gościowi cudowną piosenkę autorstwa M. Jeżowskiej „Kochany Panie Mikołaju”. Później były wyczekiwane prezenty i pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne z Mikołajem.

Przedszkolaki zaprosiły ulubionego gościa o przybycie w następnym roku.

Danuta Choróbska

Barbara Szewczyk