„KONCERT NOWOROCZNY” W MUMINKACH

Piątkowe popołudnie 12 stycznia 2018 roku było wyjątkowe w grupie Muminków. Odświętnie ubrane przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne przed gronem swoich najbliższych. Podczas zimowego koncertu dzieci przybliżyły 6 utworów w postaci piosenek o tematyce świątecznej. Repertuar oczywiście był tak zróżnicowany, że znalazły się w nim zarówno spokojne i nastrojowe, jak i radosne, żywiołowe utwory ilustrowane ruchem.„Wisienką na torcie” okazały się dwa układy taneczne do piosenki „Zima, Zima…” i „Nadchodzi mroźna zima”, w których dzieci mogły pokazać poczucie rytmu, swoją wrażliwość muzyczną i umiejętność współpracy między sobą.
Goście oprócz widowiska usłyszeli piękne życzenia na Nowy Rok oraz skosztowali pysznych ciast upieczonych przez chętnych rodziców.
Występ był bardzo udany, o czym świadczyły ogromne brawa naszej dużej i małej widowni!!! A nasze Muminki, w nagrodę za trud włożony w przygotowanie i piękny występ, zostały obdarowane miłymi niespodziankami…
Tak oto w miłej atmosferze zakończyliśmy pierwszy, pracowity tydzień Nowego Roku.

Opracowanie:
Katarzyna Siemińska