KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

W dniu 17 maja 6 latki z grupy „Muchomorki” wzięły udział w konkursie przyrodniczo-ekologicznym zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Radomsku.
Głównym celem oprócz dobrej zabawy była edukacja społeczno – przyrodnicza oparta na zdobytych doświadczeniach, wiedzy i umiejętnościach oraz motywowanie dzieci do zachowań proekologicznych.
Uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami. Dotyczyły one recyklingu, obserwacji powietrza, wody, oszczędzania energii oraz znajomości roślin i zwierząt. Nie obyło się oczywiście bez zadań sprawnościowych w których liczył się czas wykonania. Dzieci ponadto musiały zaprojektować wcześniej ekologiczny kapelusz, w którym zaprezentowali się podczas krótkiego pokazu mody.
Komisja konkursowa oceniała zadania konkursowe przyznając drużynom punkty za ich wykonanie.
W przerwie konkursu przygotowano dla wszystkich gości słodki poczęstunek. Niestety nie udało nam się zająć żadnego miejsca ale wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Opracowanie:
Marika Witaszczyk