„KOT MOIM PRZYJACIELEM” – KSIĄŻECZKA GRUPY 6 A BIEDRONKI

„Najmniejsza książeczka nasuwająca piękne myśli i szlachetne uczucia, więcej jest warta od wszystkich zakurzonych ksiąg mądrości i traktatów naukowych”
Anatol France

Kot, to fascynujące wszystkich zwierzątko, bohater pierwszych dziecięcych wierszyków, rymowanek i opowiadań, jest także bohaterem zbioru wierszy. Kot moim przyjacielem to owoc twórczości słowno-plastycznej dzieci 6-letnich z grupy Biedronki z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku, przy współudziale także twórczych i pełnych wyobraźni rodziców.
Dla tych, którzy są szczęśliwymi posiadaczami nieograniczonej wyobraźni, pisanie wierszy, czy rysowanie to świetna zabawa, a efekt nie do przewidzenia, czego doświadczamy przeglądając kartki tej książeczki. Pomysł na jej powstanie zrodził się w związku z realizowanymi w placówce zadaniami koncepcji pracy przedszkola: Ojczyzna – polszczyzna – budzenie zainteresowania książką, Nie jestem sam – planowy proces wychowawczy oparty na wartościach.
Szczególne podziękowania za pomoc w wydaniu zbioru należą się panu Stanisławowi Mucharskiemu. Promocja książeczki i czytanie wybranych wierszy przez logopedę i rodziców odbyło się w dniu 27.05.2017r. w czasie Festynu Rodzinnego w przedszkolu.

Barbara Kabzińska