„KOTKI” PIEKĄ ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

Chociaż do Świąt jeszcze kilka dni „Kotki” już myślą o świątecznych wypiekach. W czwartek 05.12.2019, dzieci zgromadziły w sali przedszkolnej składniki potrzebne do wypieku pierniczków, ciasteczek bez których Święta nie mają swojego uroku i zapachu. Panie pracujące w grupie, przygotowały miskę do której dzieci włożyły poszczególne produkty potrzebne do wyrobienia ciasta: mąkę, jajka, miód, cukier, troszeczkę masła, sody i przyprawy do pierników. Gotowe ciasto musiało troszeczkę „odpocząć”, po czym można je było rozwałkować. Na to tylko czekały Kotki, bo najprzyjemniejszy moment w przygotowaniu pierników to wykrawanie ciasteczek przeróżnymi foremkami. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, serduszka, choinki, księżyce, które pani włożyła do piekarnika. Po kwadransie pierniczki były upieczone a w całym przedszkolu unosił się zapach przyprawy korzennej. Gotowe ciasteczka, udekorowano lukrem i częstowano nimi dzieci i rodziców . Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały.

Mirosława Tomczuk