„MAMO, TATO – NIE PAL PRZY MNIE”

Jak co roku dzieci z grup starszych brały udział w programie antynikotynowym – „Czyste powietrze wokół nas”.
W miniony czwartek (28.04.2015)  Smerfy, Jeżyki, Pajacyki, Słoneczka i Biedronki aktywnie uczestniczyły w podsumowaniu w/w akcji, pod nazwą Mamo, Tato – nie pal przy mnie. Głównym założeniem programu jest kształtowanie u dzieci postawy antynikotynowej, zapoznanie ze skutkami palenia oraz zwiększenie umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy dzieci przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich papierosy.
Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały krótkie przedstawienie w wykonaniu dzieci ze Słoneczek, które zaprezentowały głównego bohatera – Dinka, wroga papierosów.

DSCN8750            DSCN8808

Dzieci układały w swoich grupach:
• znak zakazu palenia,
• hasło „MAMO, TATO – NIE PAL PRZY MNIE”,
• uśmiechnięte oraz smutne słoneczko z odpowiednimi elementami.

DSCN8763           DSCN8784

DSCN8776           DSCN8777

Wszyscy zebrani mieli możliwość obejrzenia plakatów, które każda grupa wykonała wcześniej na temat trwającej akcji antynikotynowej oraz wysłuchali krótkich wierszyków o szkodliwości tytoniu.

DSCN8769         DSCN8770

DSCN8771         DSCN8774

DSCN8778          DSCN8793
Piosenka o Dinku – z wielkim zapałem – była wielokrotnie śpiewana przez chłopców i dziewczynki.
Na zakończenie spotkania p. Ania – przedstawicielka SANEPID-u, podarowała każdemu dziecku drobny upominek, a każda grupa za aktywny udział otrzymała dyplom uczestnictwa w akcji Mamo, Tato – nie pal przy mnie.

DSCN8811          DSCN8817
W najbliższych dniach rodzice mogą obejrzeć plakaty, wierszyki i dyplomy swoich pociech na tablicach grupowych.
Udział każdej grupy w akcji antynikotynowej uświadomił wszystkim, iż nasze przedszkolaki posiadają odpowiednie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy dorośli ludzie przy nich palą.

D. Choróbska
M. Kępa