„MUCHOMORKI” NA WYCIECZCE W STRAŻY POŻARNEJ W RADOMSKU

Wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu. Obserwowaliśmy jak strażacy zjeżdżają z rury gdy wzywa ich alarm. Następnie oglądaliśmy jak strażacy w wolnej chwili wykonują różne ćwiczenia. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonane kwiaty .

Zdjęcie0383                Zdjęcie0389

Zdjęcie0394               Zdjęcie0397