„MUZYKA PANA CHOPINA ” – KONCERT

W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszym przedszkolu w dniu 20 listopada 2015r. odbył się koncert „Muzyka Pana Chopina”, którego celem było przybliżenie wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina, polskiego kompozytora i wirtuoza oraz kształcenie wśród dzieci właściwych gustów muzycznych. Do przedszkola zaproszeni zostali dwaj młodzi pianiści: Dominik Iskrzyński oraz Szymon Rudawski – absolwenci szkoły muzycznej w klasie fortepianu. W ich wykonaniu dzieci wysłuchały najbardziej znane nokturny, preludia, walce, polonezy naszego światowej sławy geniusza. Przerywnikiem w muzyce były zagadki słowne dotyczące muzyki oraz wiersze Wandy Chotomskiej „Muzyka Pana Chopina”.

DSC05458              DSC05464

Dzieci miały także możliwość oglądania prac malarskich Katarzyny Kabzińskiej inspirowanych muzyką Chopina oraz odtwarzania ruchem ciała granej muzyki. Koncert był także inspiracją do zabaw plastycznych dzieci w poszczególnych grupach. Koncert przygotowała i prowadziła Barbara Kabzińska.

Barbara Kabzińska