„NISKIM EMISJOM MÓWIMY STOP”

„NISKIM EMISJOM MÓWIMY STOP”

27.06.2018 roku w ramach realizacji projektu ekologicznego „Czyste powietrze wokół nas”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. odbyły się warsztaty ekologiczne pod hasłem „Niskim emisjom mówimy stop”, prowadzone przez panie: Magdalenę Jurek i Annę Mazur z PGK w Radomsku.
Spotkanie rozpoczęła pogadanka nt. „Dlaczego nie wolno spalać odpadów w piecach?”. Dzieci głośno krzyczały, że takie spalanie powoduje smog i zanieczyszczenie pieców. Uczestnicy wzbogacili wiedzę o tematyce ekologicznej dotyczącą zagrożeń, jakie niesie ze sobą zanieczyszczone powietrze oraz rozwinęli poczucie odpowiedzialności o najbliższe otoczenie. W grupach dzieci bawiły się w „Koło Fortuny”, w „Segregację śmieci” oraz układały duże puzzle związane z niską emisją .Wszystkie dzieci otrzymały gadżety edukacyjne tj. magnesy informujące o prawidłowej segregacji odpadów, plany lekcji i zakładki do książek informujące o prawidłowej segregacji plastiku.

Opracowanie:
Barbara Szewczyk