OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. W naszym przedszkolu w sposób szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości.
Starszaki w ramach zajęć kółka europejskiego i muzycznego przygotowały i przedstawiły 13 listopada program słowno-muzyczny, w którym opowiedziały krótko historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność . W bardzo atrakcyjnej formie przedstawiły symbole narodowe. Odśpiewały hymn Polski, zatańczyły taniec flagi. Nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem” a nauczycielki w ramach utworzonego chóru zaprezentowały przedszkolakom kilka pieśni patriotycznych.
Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.
To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.

Jpeg

Katarzyna Zasada