ORSZAK TRZECH KRÓLI 2021

Miasto Radomsko, Parafia św. Lamberta oraz PSP nr 9 w Radomsku zaprosiła placówki oświatowe, parafie, instytucje oraz rodziny do wzięcia udziału w IX Radomszczańskim Orszaku Trzech Króli. W 2021 roku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa nie było możliwości przejścia ulicami miasta we wspólnym orszaku, więc świętowanie przyjęło inną formę.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął ksiądz Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo oraz Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc.
Przedszkolaków zaproszono do Miejskiego Konkursu Plastycznego „Polski Orszak Trzech Króli” (propozycja wplecenia akcentów narodowych), w którym to nasi wychowankowie zdobyli następujące nagrody:

• III miejsce Alicja Basiak – Biedronki
• wyróżnienie – Anna Kusiak – Zajączki
• wyróżnienie – Aleksander Cieciura – Biedronki
• wyróżnienie – Lena Zatoń – Stokrotki
• udział w konkursie – Mikołaj Bzdak – Stokrotki

Uczniowie szkół podstawowych zaproszeni zostali do konkursu wokalnego „Rodzinne Orszakowe Kolędowanie” – zaśpiewanie i nagranie kolędy w rodzinie.
Parafie, instytucje, placówki oświatowe, fundacje itp. zaproszono do wspólnego kolędowania w formie challenge. Kolędowy challenge rozpoczęto 30 grudnia od parafii św. Lamberta, Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego i PSP nr 9. Zabawa trwa nadal.
Wszystkie podjęte działania to świetny sposób rozwijania i kultywowania polskich tradycji bożonarodzeniowych i uczuć patriotycznych oraz wzmocnienia więzi rodzinnych.

Barbara Kabzińska