PARAFIALNY DZIEŃ DZIECKA W PARAFII NMP KRÓLOWEJ POLSKI

W dniu 10.06.2017r. dzieci z grupy 6A Biedronki wspólne ze swymi rodzicami miło spędziły sobotnie popołudnie na Festynie Rodzinnym, którego współorganizatorami były m.in. Stowarzyszenie Rodzina Rodzin im. Św. Jana Pawła II, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Ochotnicze Straże Pożarne.
Grupa nasza zaproszona została do przedstawienia w czasie festynu części artystycznej. Biedronki w pięknych strojach ludowych zaprezentowały wiązankę polskich tańców narodowych, wsparli ich w tym koledzy z grup młodszych. Następnym punktem programu było wystawienie przez całą grupę Biedronek przedstawienia teatralnego Jak słonik Tupi polubił swoją trąbę, zorganizowanego w związku z tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017, jakim jest depresja. Dzieci za swoje występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a tańce musiały nawet powtórzyć na życzenie publiczności. Po występach dzieci wspólnie z rodzicami mogły skorzystać z wielu atrakcji – zamek dmuchany, kula, pokazy strażackie, występy zespołów, piłkarzyki, wata cukrowa, słodkości, potrawy z grilla. Piknik ten pozostanie na pewno długo w pamięci dzieci i rodziców.

Barbara Kabzińska
Elżbieta Minecka