POGADANKA DLA RODZICÓW „DLACZEGO WODA A NIE KOLEJNA HERBATA”

POGADANKA DLA RODZICÓW „DLACZEGO WODA A NIE KOLEJNA HERBATA”

18 lutego odbyła się prelekcja dla rodziców dzieci  uczęszczających do naszego przedszkola. Zadanie  jest częścią dużego projektu ekologicznego, na który placówka pozyskała dofinansowanie z WFOŚ i GW w Łodzi. Pogadankę pt.  „Dlaczego woda a nie kolejna herbata” poprowadziły przedstawicielki PGK w Radomsku. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o rodzajach wód oraz co jest źródłem ich zanieczyszczenia, czy można pić wodę z kranu i skąd jest pobierana woda do picia w Radomsku. Pani Anna Mazur mówiła o naszej „kranówce” i ogólnych walorach zdrowotnych picia wody zamiast kolejnej szklanki herbaty. Starała  się przekonać rodziców do rezygnacji z zakupu wody butelkowanej na rzecz spożywania wody wodociągowej. W spotkaniu uczestniczyło ok 100 rodziców, wszyscy w dużym skupieniu słuchali ciekawej poprowadzonej prelekcji i na pewno po powrocie do domu większość  pomyśli   „….o lepiej woda a nie kolejna herbata”.

 

Anna Soboń