PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA ENERGII

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA ENERGII

W dniu 22.06.2018.r. w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Walka ze smogiem a odnawialne źródła energii’’ , przeprowadzone przez Firmę „Świat przygód” z Łodzi. W zajęciach zorganizowanych w ramach projektu „Czyste powietrze” uczestniczyły dzieci z grup 4,5,6-latków . Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat czystości powietrza oraz sposobów zapobiegania degradacji środowiska i zanieczyszczania powietrza przez zastosowanie odnawialnych źródeł energii.
Przedszkolaki eksperymentując poznały typy odnawialnych źródeł energii, stosowanie których zapobiega powstawaniu smogu .Dzieci poznały alternatywne źródła energii. W prosty sposób zostały zapoznane z działaniem wiatraków , baterii słonecznych , turbiny wodnej. Podczas zabaw badawczych same produkowały energię ,dzięki której wprawiały w ruch zabawki.
Uczestniczące w warsztatach przedszkolaki z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w poszczególnych zabawach i eksperymentach.

Opracowanie:
Anna Soboń