Przedszkole dziś

W chwili obecnej dyrektorem placówki jest mgr Anna Soboń, zastępcą dyrektora jest mgr Marzanna Adamek.

Obecnie przedszkole mieści się w dwóch budynkach i obejmuje jedenaście oddziałów. W roku szkolnym 2023/2024:

GRUPY MŁODSZE:

• „Kotki” – wych. K. Stefańczyk, A. Soboń, A. Kubanowska
  • „Maki” – wych. B. Szewczyk, M. Adamek, A. Kubanowska
  • „Jagódki” – wych. B. Wolska, K. Zasada
  • „Niedźwiadki” – wych. R. Kowalczyk, K. Kułak, K. Lichota
  • „Pszczółki”” – wych. M. Słomka, M. Depta, K. Król – Mucharska
  • „Zajączki” – wych. W. Mortoń, K. Kułak

GRUPY STARSZE:

• „Misie”- wych. K. Foksowicz, A. Kubanowska
  • „Słoneczka” – wych. A. Żuk, Z. Polityło
  • „Skrzaty” – wych. B. Kowalska, J. Ligęza
  • „Motylki” – wych. J. Jaguścik , R. Dybka, J. Molińska
  • „Jeżyki” – wych. D. Kotlewska, M. Kapica

W roku szkolnym 2023/2024 do przedszkola uczęszcza 265 wychowanków.

Wygodne, słoneczne sale zabaw, wyposażono w odpowiednie zabawki, inspirujące różnorodną działalność dzieci.

W salach organizowane są kąciki tematyczne – stałe (domowy, konstrukcyjny, przyrodniczy, czytelniczy) oraz twórczego działania, zmieniane w zależności od realizowanej tematyki (krawiecki, plastyczno-techniczny, regionalny, badawczy). Każda sala posiada tzw. „obszar ruchu” (materac, piłki, topki, „kamienie”, szczudła itp.) pobudzające aktywność ruchową dzieci.

Dzieci mogą korzystać także z bezpiecznego, zielonego placu, wyposażonego w funkcjonalny, atrakcyjny sprzęt i urządzenia terenowe