Przedszkole dziś

W chwili obecnej placówką kieruje mgr Jadwiga Szpruch-Barcińska.

Obecnie przedszkole mieści się w dwóch budynkach i obejmuje dziesięć oddziałów. W roku szkolnym 2018/2019:

GRUPY MŁODSZE:

• „Jagódki” – wych. B. Wolska, K. Zasada
  • „Żabki” – wych. B. Knop, M. Kapica
  • „Zajączki” – wych. W. Mortoń, M. Tomczuk, J. Szpruch – Barcińska
  • „Biedronki” – wych. M. Grzejszczak – Barańska, E. Minecka
  • „Muchomorki” – wych. J. Jaguścik, Z. Polityło

GRUPY STARSZE:

• „Kotki” – wych. M. Tomczuk, B. Kowalska
  • „Słoneczka” – wych. A. Żuk, Z. Polityło
  • „Muminki” – wych. B. Szewczyk, D. Choróbska, M. Depta
  • „Jeżyki” – wych. D. Kotlewska, D. Majzner
  • „Misie” – wych.  A. Soboń, K. Foksowicz

W roku szkolnym 2018/2019 do przedszkola uczęszcza 233 wychowanków.

Wygodne, słoneczne sale zabaw, wyposażono w odpowiednie zabawki, inspirujące różnorodną działalność dzieci.

W salach organizowane są kąciki tematyczne – stałe (domowy, konstrukcyjny, przyrodniczy, czytelniczy) oraz twórczego działania, zmieniane w zależności od realizowanej tematyki (krawiecki, plastyczno-techniczny, regionalny, badawczy). Każda sala posiada tzw. „obszar ruchu” (materac, piłki, topki, „kamienie”, szczudła itp.) pobudzające aktywność ruchową dzieci.

W budynku, w którym opieką objęte są dzieci młodsze – do 4 lat, część pomieszczeń przeznaczono na kolorowe sypialnie, zapewniające miły odpoczynek. W holu powstał „mini figloraj”, z którego wychowankowie chętnie korzystają (suchy basen, zjeżdżalnia, megobloki, karuzela).

Dzieci mogą korzystać także z bezpiecznego, zielonego placu, wyposażonego w funkcjonalny, atrakcyjny sprzęt i urządzenia terenowe