„RAZ, DWA, TRZY” – KĄCIK MATEMATYCZNY

„RAZ, DWA, TRZY” – KĄCIK MATEMATYCZNY

28 lutego w grupie Muchomorki zorganizowaliśmy kącik matematyczny. Przy wyposażeniu kącika pomagały przedszkolaki. Wykorzystaliśmy przedmioty znajdujące się w naszej sali oraz w najbliższym otoczeniu – znalazły się nakrętki, patyczki drewniane, szczypczyki z pomponami, figury geometryczne, klocki, gry edukacyjne. Nasz kącik matematyczny wzbogaciły również pomoce własnoręcznie wykonane przez panie między innymi pudełka do klasyfikowania figur geometrycznych, domino z figurami, talerzyki edukacyjne czy plansze do kodowania. Dzieci poprzez zabawę miały okazję również przypomnieć sobie zdobyte już umiejętności matematyczne. Organizowanie kącika matematycznego sprawiło przedszkolakom dużo radości i wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem.

Jolanta Jaguścik

Magdalena Depta

Anna Soboń