REKRUTACJA DZIECI NA ROK SZKOLNY 2019/2020

1. Do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze Gminy Miasto Radomsko.
  2. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających powyższy warunek, niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
    1. wielodzietność rodziny kandydata
    2. niepełnosprawność kandydata
    3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
    4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
    5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
    6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie
    7. objęcie kandydata pieczą zastępczą
  3. Kryteria, o których mowa powyżej, mają jednakową wartość 1 punktu.
  4. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane publiczne przedszkole, oddział przedszkolny w danej publicznej szkole podstawowej nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę następujące kryteria:
    Lp. Kryterium Wartość kryterium w punktach
    1. Dziecko rodziców/opiekunów prawnych, którzy pracują/studiują w systemie dziennym:
    w przypadku jednego pracującego/studiującego rodzica/opiekuna prawnego 5 pkt
    w przypadku dwojga pracujących/studiujących rodziców/opiekunów prawnych 10 pkt
    2. Dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza i będzie w roku, na który przeprowadzona jest rekrutacja uczęszczać do danego przedszkola 5 pkt
    3. Dziecko zamieszkujące w odległości do 3 km od placówki 5 pkt
    4. Zadeklarowanie przez rodziców korzystania przez dziecko z oferty przedszkola – za każdą rozpoczętą godzinę ponad podstawę programową 1 pkt
    Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania 25 pkt
  5. Kandydaci zamieszkali poza obszarem Gminy Miasto Radomsko mogą być przyjęci do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w danej publicznej szkole podstawowej, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego zgodnego z powyższymi wymogami, Gmina Miasto Radomsko nadal dysponuje wolnymi miejscami w tym danym publicznym przedszkolu lub tym danym oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej. W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych poza obszarem Gminy Miasto Radomsko przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne, do którego stosuje się powyższe przepisy.
  6. Procedury odwoławcze:
    1. w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia o odmowie przyjęcia kandydata do Publicznego Przedszkola lub oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej.
    2. uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata z wnioskiem.
    3. rodzic kandydata może wnieść do dyrektora Publicznego Przedszkola lub Publicznej Szkoły Podstawowej, odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
    4. Dyrektor Publicznego Przedszkola lub Publicznej Szkoły Podstawowej rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora Publicznego Przedszkola lub Publicznej Szkoły Podstawowej służy skarga do sądu administracyjnego.
    5. W terminie od 10 czerwca 2019r. do 19 czerwca 2020r., będą zawierane umowy pomiędzy rodzicami dziecka a przedszkolem w zakresie udzielanych świadczeń.
    6. W celu zapewnienia dziecku podczas pobytu w przedszkolu, odpowiedniej opieki odżywiania oraz metod opiekuńczo-wychowawczych rodzice dziecka przekazują dyrektorowi przedszkola uznane przez niego za ważne dane o stanie zdrowia, stosowanej diecie i rozwoju psychofizycznym dziecka najpóźniej w dniu podpisania umowy.

Dokumenty (do pobrania):