SESJA CZYTANIA U „BIEDRONEK”

Książka jest niezmiernie ważnym elementem w sferze rozwoju mowy i myślenia , w sferze poznawczej dziecka. Wpływa także pozytywnie na jego rozwój społeczno – emocjonalny dając przykłady pozytywnych zachowań bohaterów. W Biedronkach dzieci słuchały popularnej i wciąż aktualnej bajki „Kopciuszek” czytanej przez p. logopedę Grażynę Lisowską. O radzeniu sobie z tęsknotą za mamą opowiadała dzieciom bajka terapeutyczna czytana przez p. Anetę Kowalczyk – mamę Oli. Tematy staranności w ubiorze, pracy krawcowej a także dni tygodnia w humorystyczny sposób przybliżyły dzieciom opowiadania „O Petroneli i o Sobocie dłuższej od Niedzieli” oraz  „O ciotce Klotce i o czapli z czerwonego pudełka”, czytane przez mamę Maciusia p. Monikę Kępę.

DSC05789            DSC05790

Dziękując paniom za dotychczasowe zaangażowanie, zachęcamy także innych rodziców do udziału w sesjach czytania.

Barbara Kabzińska