„SŁONECZKA” I „MUCHOMORKI” W FABRYCE BOMBEK

W dniu 23.10.2018r. przedszkolaki z grupy 5 l.”B” i 5 l.”C” pojechały na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie zwiedziły Fabrykę Bombek „Szkło – Dekor”. Dzieci poznały etapy powstawania bombek, farbowania oraz ich dekorowania. Jednak nie tylko przyglądały się pracy osób wykonujących tam różne zadania w procesie produkcji, ale także same mogły ozdobić bombki w czasie warsztatów plastycznych dla nich zorganizowanych. Bombki ozdabiały malując wzory odpowiednią do tego celu pastą i posypując je kolorowymi brokatami. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w szczególnych warunkach; widziały jak wydmuchuje się bombki ze szkła nagrzewanego palnikami, mogły zobaczyć potrzebne narzędzia i materiały oraz specjalny piec, w którym suszy się farbowane bombki; poznać różne sposoby dekorowania bombek i dokładnie przyjrzeć się pracom zdobienia bombek; wykazać swoją kreatywność w tworzeniu wzorów, rozwinąć zdolności plastyczne. Efekty swojej pracy – ozdobione przez siebie bombki, mogły zabrać do domu i pochwalić się nimi rodzicom.

Nauczycielki: Zofia Polityło, Jolanta Jaguścik, Agnieszka Żuk