SPOTKANIE WIGILIJNE U „KRASNOLUDKÓW”

14 grudnia 2017 roku grupę Krasnoludki odwiedzili rodzice. Przybyło dużo gości. Najpierw obejrzeli zajęcie na temat „Kolorowe bombki – zabawy matematyczne”, w którym przedszkolaki z najmłodszej grupy mogły wykazać się znajomością kolorów i umiejętnością liczenia w zakresie 3, bawiąc się w różne zabawy, począwszy od mikołajkowej niespodzianki z bombkami. W zabawach dzieci wykorzystały sylwety kolorowych bombek zawieszone na szyjach i kolorowe obręcze, by pokazać, co już umieją. Zadania te nie sprawiły im trudności.
Później odbyły się warsztaty plastyczne „Ozdoby świąteczne – bombka”. Dzieci wraz z rodzicami mogły wspólnie ozdobić bombkę ze styropianu różnorodnymi materiałami: kolorowymi cekinami, bibułkami, włóczką. Wszyscy dumnie prezentowali swoje prace, które zabrane zostały do ozdobienia choinek w domu. Jedna z mam (mama Olusia Piwowarczyka) wykonała pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło też świątecznych życzeń.
Na zakończenie próbowano wigilijne słodkości, które przygotowali na tę okazję rodzice.

Organizatorzy: Zofia Polityło, Wanda Mortoń