SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

25 lutego 2015 roku odbyło się spotkanie dla rodziców z Panią psycholog P. Wiechą. Specjalista z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Radomsku dokonała wykładu na temat „Jak radzić sobie z emocjami u dziecka w wieku przedszkolnym”.

DSC_0039
Jeśli rozwój emocjonalny dzieci w wieku przedszkolnym przebiega prawidłowo, są one w stanie wyrazić podstawowe uczucia i nazwać je. W tym etapie rozwoju emocje dzieci są związane z daną sytuacją i mogą gwałtownie się zmieniać, gdy dziecko zaczyna wykonywać inną czynność. Rozwój dziecka w okresie przedszkolnym polega na rosnącej internalizacji emocji i uzyskaniu kontroli nad odczuciami. W miarę jak przedszkolaki zdobywają nowe umiejętności językowe i poznawcze, uczą się panować nad emocjami i używać języka do wyrażenia odczuć.
Jeśli rozwój dziecka w okresie przedszkolnym przebiega prawidłowo, łatwiej jest mu odnaleźć się w rzeczywistości szkolnej, a następnie w dorosłym życiu.
Po skończonym wykładzie, zainteresowanie rodzice mogli zasięgnąć opinii psychologa podczas indywidualnej rozmowy.
Beata Wolska
Katarzyna Zasada