ŚWIĘTO KOTA W GRUPACH STARSZYCH

ŚWIĘTO KOTA W GRUPACH STARSZYCH

Dnia 17.02.2020 r. w grupach starszych obchodziliśmy Święto Kota. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje pluszowe kociaki. Niektórzy nawet upodobnili się do czworonożnych przyjaciół i wymalowali na swoich twarzach piękne czarne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzięki krótkiej prezentacji multimedialnej poznaliśmy zwyczaje, nawyki oraz rasy kotów. Przedszkolaki zapoznały się także ze sposobami pielęgnacji kotów, kocimi obyczajami oraz poznały wiele ciekawostek z ich życia. Nie zabrakło również wesołych kocich zabaw przy muzyce czy konkursów takich jak: „Zwijanie kłębka wełny”, „Picie mleka”. Na zakończenie wszyscy obejrzeliśmy bajkę „Tom i Jerry” oraz „Przygody kota Filemona”, a w salach wykonaliśmy maski kota.

Anna Soboń

Magda Depta

Jolanta Jaguścik