WALENTYNKI W GRUPIE MUCHOMORKI

WALENTYNKI W GRUPIE MUCHOMORKI

Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

Dnia 14 lutego Muchomorki obchodziły w swojej grupie Walentynki. Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat tradycji i zwyczajów walentynkowych. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukanie pary serduszkowej, serduszkowy taniec połamaniec, uwaga serduszko parzy czy zabawa rozwijająca spostrzegawczość i refleks „Z serduszka na serduszko”. Następnie przystąpiliśmy do wykonania walentynkowej pracy plastycznej. Na pamiątkę tego wspaniałego święta wszyscy otrzymaliśmy przepyszne lizaki w kształcie serca. Uśmiechy na twarzach Muchomorków utwierdziły nas w przekonaniu, że dzieci  ciekawie i wesoło spędziły czas. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten szczególny dzień, oraz to, że warto jest okazywać sympatię i miłość każdego dnia nie tylko w Walentynki.

 

Magdalena Depta

Jolanta Jaguścik