WIELKANOC  U  „BIEDRONEK”

WIELKANOC U „BIEDRONEK”

Wielkanoc to okres szczególnie wyczekiwany w każdej rodzinie. W przedszkolu dzieciaki miały możliwość zaprezentowania znajomości tradycji, zwyczajów i obrzędów wielkanocnych, kultywowanych w dawnej i obecnej kulturze Polski podczas warsztatów artystycznych z rodzicami (23.03.2015 r.) oraz na forum całego przedszkola (31.03.2015 r.). Biedronki przedstawiły takie obrzędy jak: Wieziemy tu kogucika, Witka bije, Zabawa na wybitki, Gaiczek zielony, Śmigus Dyngus, a także zatańczyły Krakowiaka i wykonały kilka piosenek wielkanocnych. Każde z dzieci miało swój indywidualny występ, co świadczyć może o bardzo dobrej autoprezentacji całej grupy.

DSC_0053(1)       DSC_0152

DSC_0165       DSC_0173
W czasie występów na forum przedszkola zaprezentowana została także wystawa wielkanocna, zorganizowana przez nauczyciela Biedronek przy współudziale rodziców.
Podczas warsztatów artystycznych dzieci z rodzicami wykonały przepiękne, barwne zabawki wielkanocne, oparte na bazie styropianowych jaj i wydmuszek oraz plastikowych łyżek. Powstały ptaki-cudaki, zajączki i pełne fantazji kukiełki.
Jedna z prac (Oli K.) wysłana została na konkurs plastyczny zorganizowany poza przedszkolem.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w życie grupy.

Barbara Kabzińska