WIZYTA W PRZEDSZKOLU SPECJALNYM

WIZYTA W PRZEDSZKOLU SPECJALNYM

16 maja 2018 roku 5-latki z grupy „Muminki” odwiedziły dzieci z Przedszkola Specjalnego, gdzie przedstawiły program artystyczny pt. „Nasz Dinek nie lubi dymu”. Bohater przedstawienia był smutny, bo nie lubił palaczy i uciekał przed dymem. Dzieci mogły również przeżywać muzykę, która towarzyszyła motylom tańczącym najpierw wśród kłębów dymu, a później w oczyszczonym powietrzu. Przedstawienie powstało w ramach realizacji projektu ekologicznego „Czyste powietrze wokół nas” przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomsku.

Miejmy nadzieję, że nasze dzieci nie będą musiały przebywać w zanieczyszczonych dymem pomieszczeniach.

Opracowanie:
Danuta Choróbska
Katarzyna Siemińska
Barbara Szewczyk