WYCIECZKA DO ŁODZI

WYCIECZKA DO ŁODZI

W ramach realizacji projektu „Czyste powietrze wokół nas”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, 18 maja 2018 roku grupy 5-latków „Muminki” i „Jeżyki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Łodzi. Najpierw odwiedziły Experymentarium w Manufakturze, gdzie podczas zabawy rozróżniały rodzaje zanieczyszczeń powietrza oraz określały sposoby zapobiegania tym zanieczyszczeniom.

Następnie udały się na spacer po Ogrodzie Botanicznym, łączący obserwację przyrody ze zwiedzaniem najbardziej atrakcyjnych zakątków. Prowadzący pokazali dzieciom różne działy Ogrodu i opowiadali o roślinach rosnących na ich terenie. Podczas spaceru dzieci obserwowały przyrodę i odkrywały jej piękno.

Na wycieczce dzieciom sprzyjał apetyt i co najważniejsze pogoda.

Opracowanie:
Barbara Szewczyk
Danuta Choróbska
Dorota Kotlewska
Dorota Majzner
Elżbieta Minecka
Katarzyna Siemińska