WYCIECZKA DO STRZAŁKOWA

WYCIECZKA DO STRZAŁKOWA

Realizując projekt „Czyste powietrze wokół nas” współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Przyrody i Gospodarki Wodnej w Łodzi grupy czterolatków i pięciolatków w dniu 23.05.2018 wyjechały na wycieczkę do nadleśnictwa Strzałków.
Celem wizyty w lesie, był bezpośredni kontakt z przyrodą, uwrażliwienie na piękno krajobrazu oraz roli człowieka w powiększaniu terenów leśnych, jako „Zielonych płuc naszego miasta”. Zapoznanie ze środowiskiem leśnym jako źródła świeżego powietrza. Na początku ścieżki czekał na nas pan Łukasz pracownik nadleśnictwa. Zapoznał dzieci ze sposobem poruszania się po lesie, zachowania ciszy by nie płoszyć zwierząt, a następnie zaprosił na ścieżkę edukacyjną. Pan Łukasz opowiadał o zwierzętach żyjących w lesie. Dzieci obserwowały las, poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Z zaciekawienie słuchały odgłosów, wydobywających się z lasu. Podczas rozmowy Pan leśniczy zwrócił szczególną uwagę na istotną rolę, jaką odgrywa las w tworzeniu świeżego powietrza. Zajęcia te uświadomiły dzieciom, że las należy chronić i szanować oraz to, że także one są za niego odpowiedzialne. Możliwość bezpośredniego kontaktu z otaczającą nas przyrodą dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć.
Pełne wiedzy o lesie dzieci wróciły do przedszkola. Zapewne wizyta w lesie pozostanie dzieciom na długo w pamięci.

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Opracowała:
Mirosława Tomczuk