WYCIECZKA „SŁONECZEK” DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele grupa  „Słoneczek” w dniu 29 października udała się do Państwowej Straży Pożarnej.

DSC_0673           DSC_0675

DSC_0682          DSC_0679
Dzieci zwiedziły budynek , dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Mogły przymierzyć hełm strażacki oraz zobaczyć jak strażak w razie alarmu zjeżdża z rury. Wszystkie dzieci teraz dokładnie wiedzą jaki jest numer alarmowy do straży pożarnej. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.

Opracowała:
Monika Kępa