WYSTAWY – „PODNIEBNY LATAWIEC”

WYSTAWY – „PODNIEBNY LATAWIEC”

W ramach realizowanego w przedszkolu Programu Edukacji Ekologicznej „Czyste powietrze wokół nas”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zostały zorganizowane wystawy pt. „Podniebny latawiec”. W ich organizację zaangażowali się rodzice, którzy wraz ze swoimi dziećmi przygotowali barwne latawce, różnej wielkości i kształtu. Rodzice z dziećmi wykazali się wielką pomysłowością. Każdy latawiec był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Pomysły były różne, zaczerpnięte z ulubionych bajek dla dzieci, motywy kwiatów, owadów a także barwne, kolorowe mozaiki. Wspólne konstruowanie to dodatkowa atrakcja, a także pretekst do nauki przez zabawę. Ponadto dzieci mogły same ozdobić zabawkę.
Puszczanie latawców to fajna forma spędzania czasu wolnego nie tylko przez dzieci, ale także dorosłych. Zabawy z latawcem poprawiają sprawność fizyczną dziecka i jego koordynację, uczą cierpliwości i wytrwałości, pozwalają wspólnie z rodziną spędzać czas na świeżym powietrzu. A własnoręcznie wykonane latawce dają jeszcze większą radość. Celem tej wystawy było zachęcenie wszystkich rodziców do uczestnictwa w życiu przedszkola, aktywne zaangażowanie się w Program „Czyste powietrze wokół nas” oraz uświadomienie rodzicom jak wiele radości może przynieść praca ze swoim dzieckiem.
W miesiącu maju na terenie przedszkola zorganizowano dwie takie wystawy – na budynku dzieci starszych i młodszych. Nauczycielkom dostarczono 70 barwnych latawców. (11 na budynku dzieci starszych i 59 na budynku dzieci młodszych). Wszystkie wykonane prace, dzieci wraz rodzicami mogli podziwiać na terenie placówki.
Na zakończenie wystawy serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak liczne zaangażowanie się w wystawy pt. „Podniebny latawiec”.

Opracowały: Barbara Knop, Dorota Kotlewska, Agnieszka Żuk