ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW W MUCHOMORKACH

ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW W MUCHOMORKACH

W naszej grupie przedszkolaki piszą znaki i poznają litery w oparciu o Metodę Dobrego Startu. Głównym celem tej metody jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci. Podczas zajęć   aktywizowany jest rozwój  funkcji psychomotorycznych. Rodzice mieli możliwość obejrzenia zajęcia , podczas którego dzieci kreśliły linie ,poziome i pionowe  oraz pisały wzór „+”  w oparciu o piosenkę „Ele – mele” . Zajęcie  umożliwiło rodzicom zaobserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mieli możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz jej zachowaniem w czasie zajęć dydaktycznych. Mogli porównać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami.

M. Depta, J. Jaguścik, A. Soboń