ZDROWO I SPORTOWO W ZAJĄCZKACH

ZDROWO I SPORTOWO W ZAJĄCZKACH

Wiek przedszkolny to właściwy czas, by kształtować dobre nawyki zdrowotne. Kilkuletnie dzieci najczęściej bardzo chętnie biegają, skaczą i uczestniczą w różnorodnych zabawach ruchowych. Naturalną, charakterystyczną dla wieku przedszkolnego, potrzebę aktywności fizycznej nazywa się niekiedy „głodem ruchu”.
Nauczycielki z grupy Zajączki, aby zainteresować swoje przedszkolaki różnymi formami rekreacji ruchowej postanowiły od miesiąca września włączyć się wraz z grupą do akcji Zdrowo i Sportowo, której głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Akcję Zdrowo i Sportowo w edycji 2020/2021 Honorowym Patronatem objęło Ministerstwo Sportu.
Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach akcji są dostosowane do potrzeb i możliwości przedszkolaków. Dużym atutem jest ich różnorodność. Propozycje organizatorów są bardzo ciekawe i kreatywne.
Pamiętajmy! Troska o prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, o zapewnienie mu odpowiedniej ilości wszechstronnego ruchu jest działaniem na rzecz szeroko pojętego zdrowia dziecka – zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego.
Przedszkolaki w formie kolorowanki zapoznały się z podstawowymi umiejętnościami ruchowymi niezbędnymi do prawidłowego rozwoju.
W czasie zajęć sportowych wielokrotnie wykorzystujemy zabawy ze śpiewem, zabawy orientacyjno – porządkowe, zabawy związane z utrzymywaniem równowagi, z czworakowaniem, bieganiem, rzucaniem do celu, toczeniem elementów, wspinaniem czy skakaniem.


Opracowały:
Magda Depta i Wanda Mortoń