ZIELONY KOPCIUSZEK – SPEKTAKL TEATRALNY

ZIELONY KOPCIUSZEK – SPEKTAKL TEATRALNY

W ramach projektu „Czyste powietrze wokół nas”, współfinansowanego przez
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, dn. 10.05.2018r. dzieci z grup młodszych i starszych miały okazję oglądać spektakl teatralny w Miejskim Domu Kultury w Radomsku pod tytułem Zielony Kopciuszek. Aktorzy Teatru KURTULESKA z Krakowa przedstawili ekologiczną wersję znanej dzieciom bajki, aby uwrażliwić małych widzów na przyrodę i dbania o nią. Rycerzami czystości zostały dzieci, które prawidłowo przesegregowały śmieci, w nagrodę otrzymały balonowy miecz. Królewicz Brudasiński wybrał dzieci do kolejnego zadania podczas, którego dzieci odpowiadały na pytania i wykazały się wiedzą na temat ochrony przyrody.
Podczas spektaklu dzieci uważnie oglądały grę aktorów oraz nagradzały ich gromkimi brawami. Scenografia, piękne stroje oraz oprawa muzyczna sprawiła nieocenione wrażenia artystyczne.

Opracowała:
Krystyna Foksowicz