BIEDRONKI W KRAINIE LODU

Tegoroczny bal w grupie 6A Biedronki realizowany był pod hasłem „Bal u Królowej Lodu”. Już sam wystrój sali był odbiciem tego wydarzenia. Królowa Lodu zaprosiła dzieci nie tylko do tańca, ale także różnorodnych zabaw i konkursów. Na zainteresowanie zasługują takie zabawy jak : Taniec z szalem Królowej Lodu, Taniec ze sznurkiem, Zgaduj zgadula, w której ręce złota kula, Pierścień Królowej, Figury lodowe, Korowód przebierańców. W czasie balu dzieci mogły posłuchać pozytywek Królowej Lodu, znaleźć biżuterię królowej kierując się zmysłem słuchu. Mogły także porównywać długość pereł królowej oraz z nimi tańczyć. Wykazały się świetną znajomością bajek, rozpoznając zgubione przez ich bohaterów akcesoria zgromadzone w białym koszu królowej. Po zakończonym balu dzieci uczestniczyły w zabawach zespołowych przygotowanych przez Królową Lodu. Były to zabawy matematyczne Tęczowy tangram, Balony i oś liczbowa oraz układanie puzzli Królowa Lodu 1, Królowa Lodu 2. Uwieńczeniem spotkania u Królowej Lodu było kolorowanie obrazka jej portretu.
W sali zorganizowana została także wystawa masek weneckich wykonanych kilka lat temu przez uczestników terapii zajęciowej PCPR w Radomsku. Zorganizowana zabawa była świetną okazją wpływającą na integrację grupy, aktywizowanie myślenia, kształtowanie procesów analizy i syntezy wzrokowo- słuchowej, podporządkowania się przyjętym zasadom zabawy, wdrażania do współdziałania w zespole. Na wielką pochwałę zasługują rodzice, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie dla swych pociech strojów. Pamiątkowe zdjęcia z balu zostały im przesłane drogą elektroniczną.

Barbara Kabzińska
Elżbieta Minecka