PIŻAMOWE ZABAWY W „KOTKACH”

„Na Piżama Party wrażeń cała moc, wystarczy piżama, poduszka i koc!
No bo kto powiedział, że od tego dzień? Bawić się wieczorem piżamowo chciej”

Te słowa towarzyszyły dzieciom, które świetnie bawiły się w piątkowy wieczór na pierwszym „Wieczorze Szalonych Piżam” w naszym przedszkolu.
Tego popołudnia wszystkie przedszkolaki z grupy „Kotki” razem ze swoimi Paniami przyszły do przedszkola z piżamami, poduszkami, kocykami i maskotkami, aby rozpocząć niesamowitą przygodę. Nikt jednak nie myślał o spaniu, mieliśmy wiele atrakcji i wspaniałych przeżyć. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:30 piżamowym pokazem mody. Następnie przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych zabawach, między innymi: budowały wieże z jaśków, wykonywały ćwiczenia ruchowe z poduszkami, brały udział w dyskotece przy kolorowych, migających światełkach, pokonywały boso tor przeszkód.
Nie można mówić o piżamowym party bez obejrzenia kinowego hitu, dlatego wszystkie dzieci obejrzały bajkę, leżąc na wygodnych leżakach, otulone swoimi kocykami. I jak to bywa w prawdziwym kinie, miały okazję zasmakować pysznego popcornu, który wcześniej same przygotowały. Po bajce czekał na dzieci ciepły poczęstunek-pyszna, pachnąca pizza, którą każde dziecko zjadało ze smakiem oraz przepyszne babeczki. Po kolacji nadszedł czas na malowanie twarzy oraz wspólne wykonanie fotografii.
W trakcie piżamowego święta dzieci odwiedziły także Panią Dyrektor, która obdarowała je małymi upominkami. Na sam koniec dzieci leżąc wysłuchały muzyki wyciszającej, kołysanek oraz bajki relaksacyjnej. Brawa dla naszych przedszkolaków za odwagę!
Był to niezwykły wieczór pełen pozytywnych wrażeń, który na pewno pozostanie wszystkim na długo w pamięci!

Na zdjęciu widzimy grupę dzieci ubraną w kolorowe piżamy. W tle na granatowym materiale widać plakat z napisem wieczór szalonych piżam.

Na zdjęciu widzimy dziewczynkę ubraną w piżamę jednorożca, która spaceruje po różowym kocyku. W tle widać kolorowe szafki.

Na zdjęciu widać grupę dzieci tańczących w kolorowych piżamach przy migających światłach.

Katarzyna Stefańczyk
Mirosława Tomczuk