„TORUŃSKIE PIERNIKI” – WARSZTATY KULINARNE

W dniach 15-16 marca 2021r. w grupach ,,Żabek”, ,,Biedronek” i ,,Stokrotek” przeprowadzono warsztaty kulinarne. Inspiracją do zorganizowania warsztatów stało się otwarcie w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku 42 edycji wędrującej interaktywnej wystawy ,,Świat toruńskiego piernika” ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu. Wstępem do warsztatów było obejrzenie przez dzieci z kolejnych grup filmu zmontowanego przez muzeum

„KOTKI” W MUZEUM

W dniu 16.03.2021 „ KOTKI” wzięły udział w warsztatach piekarniczych „Świat toruńskiego piernika” Na początku dzieci obejrzały ekspozycję wystawy, która pokazuje historię piernikarstwa. Celem warsztatów było pobudzenie wyobraźni plastycznej i rozwijanie umiejętności manualnych u dzieci. Dzieci tworzyły różnego kształtu pierniki, wykorzystując udostępnione drewniane formy. Wszyscy do przedszkola wracali w miłych nastrojach z własnoręcznie zrobionymi piernikami.