PROJEKT EDUKACYJNY „DZIAŁAJ Z IMPETEM”

Grupy 5-latków „Maki” i „Kotki” przystąpiły do projektu edukacyjnego „Działaj z imPETem!”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest wypracowanie prawidłowych nawyków dotyczących segregacji odpadów opakowaniowych wśród przedszkolaków. Recykling i dobre nawyki postępowania z odpadami pozwalają znacznie ograniczyć zużycie surowców naturalnych. Program oraz materiały edukacyjne, które dostarczane będą przez Organizatorów do placówki są odpowiedzą na

Magia wody – kółko eksperymentalne -październik

Na kółku eksperymentalnym dzieci badały, co rozpuszcza się w wodzie. Sprawdzały różne substancje, obserwując, które znikają w wodzie, a które pozostają bez zmian, dzięki czemu poznawały podstawowe właściwości materiałów. Podczas doświadczenia „kolorowe rysunki na talerzu” uczestnicy tworzyli barwne wzory, obserwując, jak kolory rozchodzą się i mieszają. Zajęcia rozwijały ciekawość poznawczą oraz umiejętność obserwacji poprzez zabawę.